Bolestné po autonehodě a nároky na jeho získání

Stala se vám dopravní nehoda a vy nevíte, na co všechno máte nárok? Co v takovém případě dělat a na koho se obrátit? V takovéto situaci se obraťte na zkušené odborníky, protože ti vám zajistí nejenom bolestné nebo náhradu škody na vozidle, ale také například náhradu za ztrátu výdělku.

 

Odškodnění po dopravní nehodě – bolestné 

Vteřina nepozornosti, přimhouření jednoho oka nebo jen náhoda či shoda pár okolností a váš život se může úplně změnit. Říká se, že automobil je nabitá zbraň. Nikdo ji samozřejmě nechce použít a je jenom na nás, jak s ní budeme zacházet, ovšem v mnohých případech se tomu nedá zabránit a stane se nehoda. Nebudeme myslet hned na nejhorší, a proto v případě nehody budeme mluvit o tom, že všichni přežijí a budeme se bavit o bolestném a o dalších odškodněních, na které máte nebo nemáte právo. Ještě je potřeba si říct, že pokud jednáte posléze s pojišťovnou, tak ta vždy stojí na opačné straně. Rozhodně vás nebude informovat o všech možnostech, na které si můžete uplatit nárok, a díky kterým můžete získat více odškodného nebo jeho vyšší výši. Běžně totiž nemůžeme znát veškeré zákony a předpisy, které se týkají odškodnění. V případě nehody způsobené cizím zaviněním nebo jen částečným zaviněním existuje více možností, jak získat odškodnění. Samozřejmostí je základní odškodnění tedy takzvané bolestné. Mezi další se ale například může řadit také ztížení společenského uplatnění, náhrada za ztrátu výdělku, a to jak v průběhu léčení, tak i po jeho skončení nebo mnohé další.

bolestní po autonehodě odškodnění

Náhrada škody po dopravní nehodě

Z hlediska viníka je to jasné, jakmile nehodu zaviníte, pak musíte platit, potažmo vaše pojišťovna, kterou si platíte a která je zde od toho, aby hradila vzniklé škody. Nejčastěji se tedy jedná o vznik škody na samotném vozidle a uplatňujete náhradu poškozené věci, nabouraného vozidla. V případě, že je někdo zraněn, je samozřejmostí, aby náhrada pokrývala újmu na zdraví čili veškeré bolestné. V případě, že je úraz velkou překážkou v budoucnosti poškozeného, pak jeho škůdce musí hradit i ztížení společenského uplatnění. A v neposlední řadě sem patří také náhrada za ztrátu výdělku. Jakmile se dostanete do pracovní neschopnosti, pak je viník a jeho pojišťovna opět na řadě s placením a můžete uplatňovat náhradu výdělku. Můžete se s důvěrou obrátit na zkušené odborníky a specialisty z neziskové společnosti Spolek na ochranu práv poškozených a uvidíte, co všechno jde ve váš prospěch vyřídit.

site-admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *