Náplně do tiskárny Košice

Vaše kazeta či toner vypověděly službu a vy si lámete hlavu, jak vybrat správnou novou náplň do vaší tiskárny, abyste mohli v klidu a bez problémů znovu tisknout?

V první řadě při výběru náplně je potřeba vědět jakou technologii tisku naše tiskárna používá. Tato technologie je uvedena v manuálu tiskárny, kde je rovněž uvedeno katalogové označení dané náplně, dle něhož zjistíte typ náplně do tiskárny, kterou potřebujete.

V dnešní době se na trhu nachází mnoho typů tiskových technologií, kterými jsou například laserové, inkoustové, jehličkové, termosublimační či LED-diodové a jiné.

náplně do tlačiarni

U nás jsou nejrozšířenější inkoustové a laserové technologie. Pokud tedy vlastníme inkoustovou tiskárnu, používáme do ní inkoustové cartridge a pokud používáme laserovou tiskárnu, potřebujeme laserové tonery.

K výhodám inkoustových cartridgí patří poměrně nízké pořizovací náklady a také možnost tisku fotografií v dobré kvalitě. Nevýhodou zde ovšem je možnost zasychání náplně, pokud tiskárnu delší dobu nepoužíváme (cca několik týdnů). Výhodou laserového toneru je cena tisku a skutečnost, že tento druh toneru nezasychá.

Dalším faktorem při výběru náplní do tiskárny je volba, zda si pořídit náplň originální nebo kompatibilní. Zde hraje velmi důležitou roli cena. Originální náplně jsou vyrobeny přímo výrobcem dané tiskárny, a při jejich pořízení si připlácíme i za danou značku, na rozdíl od kompatibilních náplní, které jsou vyrobeny jinými výrobci. Pokud tedy nakoupíme neoriginální toner, můžeme výrazně ušetřit, ale zároveň se také vystavujeme značnému riziku, zda koupíme produkt, který nám bude dobře sloužit a nepoškodí nám tiskárnu.

Je proto velmi důležité si nejprve na internetu vyhledat případné recenze a nakupovat pouze od solidních dodavatelů a výrobců takovýchto tonerů, u kterých budeme mít záruku kvalitního zboží. Společností, které se zabývají touto činností je dnes na trhu dostatek a je tedy z čeho vybírat.

 

 

site-admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *