Šperky z chirurgické oceli

V dnešní době přicházejí do obliby čím dál více šperky z chirurgické oceli, a to zejména proto, že se podobají šperkům ze stříbra a mají navíc mnohem příznivější cenu.

U těchto šperků je také velkou výhodou skutečnost, že chirurgická ocel je tvrdší než stříbro, a proto se šperky z ní vyrobené tolik nepoškrábou. Další jejich výhodou je stálobarevnost a odolnost vůči korozi i oxidaci.

K výrobě šperků se hodí nejvíce slitina chirurgické oceli 316L. Mezi její výrazné vlastnosti patří zejména:

Vysoká tvrdost – tato tvrdost zaručí, že se šperky nepolámou

Povrchová odolnost – povrch je odolnější vůči odření nebo poškrábání mnohem více, než u ostatních kovů, ze kterých se vyrábí šperky

Stálobarevnost – tyto šperky mají svou UV ochranu, která zabraňuje změnám barvy, které by mohl způsobit vliv světla.

Antikorozní povrch – povrch u tohoto materiálu dokáže odolávat oxidaci nebo korozi

Více druhů zpracování povrchu – šperky mohou mít povrch lesklý, matný nebo broušený

V porovnání s ostatními kovy, jako je například titan nebo wolfram, není chirurgická ocel tolik tvrdá.

Technika výroby šperků se neustále vyvíjí a z tohoto důvodu je možné vybrat si šperky z chirurgické oceli v mnoha provedeních nebo úpravách. Na trhu je k dispozici široká nabídka těchto šperků a rozhodně lze říci, že výběr je opravdu široký, ať už toužíte po špercích, vhodných pro běžné užívání, nebo po špercích, určených spíš k slavnostním příležitostem. Šperky z chirurgické oceli jsou vyhledávány jak ženami, tak i muži. Vyrábí se v podobě náramků, řetízků, prstenů i náušnic. Na trhu se nachází mnoho obchodů, zaměřených na tyto šperky a rozhodně je z čeho vybírat. Vybírejte ovšem pečlivě, pouze od prověřených výrobců či dodavatelů, abyste si pořídili opravdu kvalitní produkty.

Dalším důvodem obliby šperků z chirurgické oceli, je její hypoalergenní složení, což znamená, že je vhodná i pro lidi, kteří jsou alergičtí třeba na stříbro.

A závěrem ještě malé doporučení:

Při užívání šperků z chirurgické oceli bývá doporučováno před umýváním šperky odkládat. Nevystavujte šperky kontaktu s chemikáliemi či různými saponáty.

site-admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *