Jaké jsou výhody Ready-Made společnosti?

Na úvod by asi bylo dobré vysvětlit, co si pod pojmem Ready Made společnost představit.

Jedná se o zvláštní druh společnosti, která:

 

 • je zapsána v obchodním rejstříku,
 • má své identifikační číslo a název,
 • má úplně splacen veškerý základní kapitál.

 

Tato takzvaná Ready Made společnost ale zatím nevyvíjela podnikatelskou činnost. Je totiž založena pro to, aby se mohla prodat zákazníkovi se zájmem začít podnikat, ale odrazují ho veškeré počáteční úřední starosti se založením zcela nové společnosti. Takto už má vlastně celou společnost vlastně po úřední stránce připravenu a stačí mu už jen do ní investovat. Stručně řečeno, jedná se vlastně o zcela legální službu pro moderní podnikatele, jež se chtějí vyhnout případným potížím při zakládání nové společnosti na úřadech nebo nemají peníze na splacení základního kapitálu. Tento druh společností tak nabízí už na počátku mnoho výhod, jež podrobněji rozepíšeme dále v tomto článku.

ready made společnost

 1. Není nutné znát podrobně proces zakládání společnosti

Díky tomuto druhu společnosti získáte novou S.R.O. i v případě, že je pro vás tato problematika zatím nesrozumitelná.

Nepotřebujete žádné vědomosti z oblasti veřejné správy nebo v oblasti práva na to, abyste takovou společnost založili vlastními silami. Ani nepotřebujete nic vědět o tom, jak se takový podnikatelský subjekt zakládá, a přesto můžete bez obav vlastnit takovou společnost, a to plně v souladu se všemi platnými zákony.

 

 1. Není to časově náročné

Založit si společnost za normálních okolností může v Česku trvat zhruba až jeden měsíc. A to v případě, že celému procesu založení už rozumíte, orientujete se v zákonech a v neposlední řadě máte dostatek peněz na zaplacení základního kapitálu a ostatních poplatků, spojených se založením firmy.

Pokud se ale rozhodnete pro zakoupení Ready Made společnosti, můžete svou společnost pro vaše podnikání vlastnit i během několika hodin.

 

 1. Uspoříte mnoho peněz

Na základní kapitál u běžné společnosti S.R.O. je třeba zaplatit 200 tisíc Kč, u akciové společnosti jsou to nejméně 2 miliony Kč a pokud byste snad chtěli vlastnit dokonce společnost s evropskou prestiží, na to už jsou zapotřebí minimálně 3 miliony Kč!

Avšak Ready Made společnost můžete vlastnit zhruba za desetinu zlomku běžného základního kapitálu.

 

 1. Jste už zapsáni do obchodního rejstříku

Už jsme popsali výše, že všechny Ready Made společnosti jsou už zapsané do obchodního rejstříku.

Nemusíte mít tedy obavy z rizika, pokud byste si zakládali firmu sami – že by byl vaší společnosti případně tento zápis zamítnut.

 

 1. Odpadají všechny s tím spojené starosti

 Při koupi tohoto druhu společnosti se už nemusíte starat o žádnou administrativu s tím spojenou. Odpadne všechno papírování a nebude nutné nic zařizovat někde na úřadech. Toto vše totiž zařídí firma, nabízející tuto službu.

 

 1. Vše je v souladu se zákonem

Nemusíte mít starosti, jestli je podnikání s tímto druhem společnosti v souladu se zákony.

Přesto si ale vždy pečlivě zvolte jen prověřenou společnost, u níž využijete koupi Ready Made společnosti – každá takováto poskytující firma totiž nemusí být solidní.

 

 1. Možnost změnit si veškeré údaje o firmě

U většiny firem, které tuto službu nabízejí, je možné změnit údaje o zakoupené společnosti. Vždy se tato možnost nabízí za určitý poplatek. Je k tomu totiž potřeba notářský zápis a úhrada zákonných poplatků.

Takto je možné si změnit nejen název společnosti a její sídlo, ale také další náležitosti v zakladatelských dokumentech.

 

 1. Neexistuje hospodářská ani účetní historie této firmy

Ready Made společnosti jsou prodávány bez jakékoli účetní a hospodářské historie (tedy pokud si vyberete seriózní firmu, která tyto společnosti prodává). Tím máte zaručenou naprostou jistotu, že vámi kupovaná firma nebude mít dluhy ani nesplacené pohledávky.

 

 1. Na získání Ready Made společnosti nepotřebujete víc než platný občanský průkaz

Při založení společnosti vlastními silami musíte doložit spoustu úředních dokumentů, nezbytných pro zapsání do obchodního rejstříku.

Na to, abyste svou společnost tohoto druhu vlastnili, nepotřebujete víc právních dokumentů, než platný občanský průkaz nebo popřípadě cestovní pas.

 

 1. V očích klientů budete mít delší historii

V neposlední řadě musíme zmínit fakt, že Ready Made společnosti jsou už zapsány delší dobu v obchodním rejstříku. Tato skutečnost působí na některé budoucí klienty a zákazníky velice věrohodně – vytváří lepší dojem, než u čerstvě založené společnosti, která si své jméno teprve buduje.

Z těchto všech výše zmíněných výhod je zřejmé, že zakoupení Ready Made společnosti je skvělým řešením pro všechny, kdo nemají mnoho zkušeností se zakládáním firmy a nevlastní na to dostatečný finanční obnos, ale chtějí podnikat teď hned a tady.

site-admin Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *